netex יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
הוסף למועדפים יום ה', 18.1.2018, 21:50
חפש
..חיפוש לימודים לפי קטגוריות
הצג הכל הצג מוסדות לימודים הצג מסלולי לימודים הצג מילות חיפוש פופולאריות
לימודים - מידע על מקצועות ועיסוקים
|
משתחררים
|
תעסוקה
|
פורומים
|
סטודנטים
|
מלגות
|
הכוונה מקצועית
|
סיכויי קבלה
לימודים ראשי
|
ערוץ הבחינות
|
MBA בעולם
|
כתבות ומאמרים
|
וידאו
|
לימודים בחו''ל
|
חוגים
|
פסיכומטרי
|
בגרויות
מקצועות
בחר סוג לימודים
מכינות, בגרות ופסיכומטרי
לימודי תואר ראשון
לימודי תואר שני
הנדסאים
קורסים ולימודי תעודה
סדנאות, פנאי ורוח
לימודים בחו"ל
בחר קטגוריה
בחר תחום לימודים
בחר איזור לימודים
כל האזורים
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים וסביבותיה
מישור החוף והדרום
תל אביב
חיפוש לימודים
    1. חפש
אודות המקצוע - הנדסה ומדעים
מהנדס - נחטף מיד לעבודה
מקצועות ההנדסה רותמים את המדע ואת הטכנולוגיה לטובת האדם, תוך התחשבות במגבלות שונות (משאבים מוגבלים, מגבלות פיזיקליות ואף מגבלות כלכליות שעשויות למנוע ייצור מסחרי של מוצר). ההתפתחות המואצת בתחומים אלה והפריצות המדעיות תרמו רבות להתקדמות הכלים ההנדסיים וליצירת תחומי התמקצעות חדשים, שנועדו לענות על הביקוש. למעשה, למקצועות ההנדסה יש נגיעה בכל תחום ותחום בחיינו, בין אם מדובר בחשמל, תעשייה וניהול, רפואה, אווירונאוטיקה ואפילו איכות הסביבה.

המקצועות ההנדסיים נחשבים לחלק מתעשיית ההיי-טק והשכר, בהתאם, גבוה בצורה משמעותית מזה שמקובל בעבודות אחרות. שלא כמו במקצועות המחשב, המקצועות ההנדסיים לא סובלים מהיווצרות בועה או התפוצצות שלה, כיוון שהביקוש להם עומד ביחס ישיר למצב התעשייה בארץ, ומדובר בביקוש מתמיד ומתמשך לבוגרים בעלי תואר. העובדה הפשוטה היא שבישראל חסרים אלפים רבים של מהנדסים, ואי לכך אין להתפלא שהתחום - על כל התמחויות המשנה שבו - מבוקש מאד ונחשב למקצוע נדרש. מוסדות הלימוד עושים ניסיונות למשוך סטודנטים ללימודי ההנדסה באמצעות תמריצים שונים, אך גם הגידול המתמשך במספר בעלי התואר המועסקים לא עונה על הביקוש, והבוגרים הטריים נחטפים מיד.
קשה בלימודים, קל בקרב
לימודי ההנדסה אינם קלים. דרישות הבסיס כוללות לימודים מוגברים של מתמטיקה (ברמה של 4 או 5 יחידות לימוד), כמו גם מקצועות מדעיים אחרים ככימיה ופיזיקה. הלימודים, שנמשכים ארבע שנים, מתבססים גם הם על קורסים במקצועות אלה, כמו גם מתן השכלה טכנולוגית מתקדמת.

המקצועות ההנדסה נחשבים לתחום גברי באופן מובהק. ייתכן שהדרישה לידע במקצועות המדעיים, וההירתעות הפסיכולוגית של נשים מהתמחות במקצועות אלה, מובילים לכך שלא הרבה נשים מגיעות ללמוד את התחום במוסדות להשכלה גבוהה. עם זאת, כיוון שמערכת החינוך בישראל מכירה בבעייתיות שבכך, נעשים ניסיונות למשוך נשים לתחום, למשל באמצעות קורסים גבוהים לנערות בגיל תיכון, וסדנאות מיוחדות שנועדו להוכיח להן שגם הן מסוגלות.
שלל אפשרויות תעסוקה
מהנדסים בעלי תואר מעצבים ומובילים את הצמיחה במשק הישראלי ובכך אף משפיעים על הכלכלה העולמית. המהנדסים יכולים לעסוק כמעט בכל תחום בו יחפצו (תלוי בתחום בו בחרו להתמחות). כך, למשל, ניתן למצוא מהנדסים בתחום השיווק (שיווק רכיבי אלקטרוניקה לתעשייה), בקרת איכות, בשוק התקשורת ובתעשיית הקוסמטיקה. אחרים מפתחים מקורות אנרגיה חלופיים או מוצרים רפואיים (רובוטים זעירים, כלים וכו'), או מחזיקים במשרות פיקוח וניהול של מערכות טכנולוגיות, אתרי בניה ועוד.
קישורים שימושיים
לימודי מדעי החיים
לימודי הנדסה
לימודי הנדסת בניין
לימודי הנדסאים
לימודי הנדסת מכונות
כל מסלולי הלימוד בתחום
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים