netex יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
הוסף למועדפים יום ה', 18.1.2018, 21:49
חפש
..חיפוש לימודים לפי קטגוריות
הצג הכל הצג מוסדות לימודים הצג מסלולי לימודים הצג מילות חיפוש פופולאריות
לימודים - מידע על מקצועות ועיסוקים
|
משתחררים
|
תעסוקה
|
פורומים
|
סטודנטים
|
מלגות
|
הכוונה מקצועית
|
סיכויי קבלה
לימודים ראשי
|
ערוץ הבחינות
|
MBA בעולם
|
כתבות ומאמרים
|
וידאו
|
לימודים בחו''ל
|
חוגים
|
פסיכומטרי
|
בגרויות
מקצועות
בחר סוג לימודים
מכינות, בגרות ופסיכומטרי
לימודי תואר ראשון
לימודי תואר שני
הנדסאים
קורסים ולימודי תעודה
סדנאות, פנאי ורוח
לימודים בחו"ל
בחר קטגוריה
בחר תחום לימודים
בחר איזור לימודים
כל האזורים
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים וסביבותיה
מישור החוף והדרום
תל אביב
חיפוש לימודים
    1. חפש
אמנות ועיצוב
מקצועות העיצוב והאמנות נמצאים בכל מקום סביבכם, ואפילו לא שמתם לב.
אודות המקצוע - אמנות ועיצוב
עיצוב - ליצור כל יום מחדש
עיצוב ואמנות נחשבים לתחומי העיסוק היצירתיים ביותר שיש - הם מביאים סיפוק לא רק ליוצר אלא גם למי שצופים במוצרים או משתמשים בהם שימוש יומיומי. זו יכולה להיות תערוכת אמנות מעוררת השראה, ספה אסתטית ונוחה, או אפילו קולף מלפפונים שהשימוש בו "שקוף" לנו, ואיננו מקדישים לו מחשבה. כך או כך, בשני התחומים נוצרת שפה - מלוטשת יותר מזו הקיימת או אף שפה חדשה.

היוצרים משתמשים בשפה על מנת להעביר מסרים - ויהיו אלה מסרים פסיכולוגיים, חברתיים וכו' - או אף למחות או להעביר ביקורת על מצב קיים. האומנים והמעצבים יכולים להשפיע על דעתו של המשתמש: לגרום לו לחוש יראת כבוד כשהוא נכנס למוסדות דת, חוסר נוחות כשהוא צופה בתערוכת אמנות בנושאים חברתיים מוסריים ועוד.
להשאיר חותם בעולם
העיצוב והאמנות נמצאים בכל - החל מעיצוב גופנים, המשך בעיצוב תעשייתי (אולי המקצוע המוכר ביותר בענף העיצוב) וכלה בעיצוב אדריכלי. התחום מתפתח ללא הרף שכן הטכנולוגיה מביאה עימה תחומי עיצוב ואמנות שלא היו קיימים לפני כן - למשל, עיצוב אתרי אינטרנט, שהפך למקצוע פופולרי. כמו כן, עיצוב ואמנות הפכו מצורך שלא מוקדשת לו מחשבה, לבעלי ערך מוסף בפני עצמם. צרכנים מעדיפים לחיות בסביבה נעימה, כך שהיום, לדוגמה, לא נבנים יותר "בנייני רכבת", ואדריכלים דואגים גם לחזות החיצונית של בניינים, ולא רק לחלוקת החדרים הפנימית. גם בעיצוב הבית ניכרת התפתחות והיום הנושא כבר לא נחשב למותרות, אלא לרצון מובן ומקובל.

העיסוק בעיצוב ואמנות מאפשר ליוצר לפרוץ מוסכמות ולהגדיר מחדש את החוקים - מה מותר, מה מקובל וכו'. עם זאת, יש לזכור כי לא ניתן לכפות את רצונותיו של המעצב על הלקוחות. בתחום העיצוב, למשל, המעצב אינו יכול לצאת כנגד הנדסת האנוש ולהחליט שמעתה כפיות ישמשו אותנו במקום סכינים לחיתוך בשר, או שכסאות פינת האוכל יותאמו מעתה ואילך למבנה גופם של חתולים, ולא לשל בני אדם. מעצב טוב אינו מוטרד מהמגבלות שמשיתים עליו, ויוצר מוצר שנדמה לנו כי היה איתנו מאז ומתמיד, ואף מכיל טביעת אצבע ייחודית של המעצב.
אפשרויות לימודים טובות יותר
לאור הבנה זו, גם בתי הספר שניתן ללמוד בהם את המקצוע, עוברים התמקצעות. לא עוד "עיצוב ואמנות" בתחום רחב וכוללני, אלא עתה ניתן להתמחות בענפים ממוקדים של כל אחד מהתחומים הללו. אמנם אין חובה ללמוד כדי לעסוק במקצוע, ובאופן תיאורטי ניתן להתבסס על אינטואיציה וכשרון ותו לא, אך הלימודים מקנים ערך מוסף. הם מספקים למעצבים-לעתיד הבנה של ההיסטוריה של העיצוב והאמנות, ומתוך כבוד לבסיס ולעבר - מאפשרים לתלמידים לפרוץ קדימה ולהתפתח לתחומים חדשים.
קישורים שימושיים
לימודי אמנות
לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב תעשייתי
מכינות לעיצוב
מכינה לעיצוב
כל מסלולי הלימוד בתחום
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים