netex יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
הוסף למועדפים יום ה', 18.1.2018, 21:50
חפש
..חיפוש לימודים לפי קטגוריות
הצג הכל הצג מוסדות לימודים הצג מסלולי לימודים הצג מילות חיפוש פופולאריות
לימודים - מידע על מקצועות ועיסוקים
|
משתחררים
|
תעסוקה
|
פורומים
|
סטודנטים
|
מלגות
|
הכוונה מקצועית
|
סיכויי קבלה
לימודים ראשי
|
ערוץ הבחינות
|
MBA בעולם
|
כתבות ומאמרים
|
וידאו
|
לימודים בחו''ל
|
חוגים
|
פסיכומטרי
|
בגרויות
מקצועות
בחר סוג לימודים
מכינות, בגרות ופסיכומטרי
לימודי תואר ראשון
לימודי תואר שני
הנדסאים
קורסים ולימודי תעודה
סדנאות, פנאי ורוח
לימודים בחו"ל
בחר קטגוריה
בחר תחום לימודים
בחר איזור לימודים
כל האזורים
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים וסביבותיה
מישור החוף והדרום
תל אביב
חיפוש לימודים
    1. חפש
היי-טק ומחשבים
מי נגד מי, מה דרישות הקבלה ואיך נראה תלוש המשכורת של עובדי הבועה
אודות המקצוע - היי-טק ומחשבים
הי-טק - בגלל הכסף הגדול
הי-טק הוא הכינוי המקוצר שניתן לתעשיות שעוסקות בטכנולוגיה מתקדמת (High Technology). בדרך כלל מוזכר השם בהקשר של תעשיית המחשבים וחברות הסטארט-אפ. תעשיית ההי-טק הישראלית צמחה מתוך האוניברסיטאות ומתוך מעבדות המחקר הצבאיות (למשל, רפא"ל), שהסבו את הטכנולוגיות המתפתחות שלהן לשימושים מסחריים. במשך מספר שנים זכה התחום להילה זוהרת, כשחברות נסחרו בשווי גבוה מערכן הריאלי והעובדים השתכרו סכומים גבוהים במיוחד ("ימי הבועה"). הסטריאוטיפ הזה נותר גם לאחר התנפצות הבועה, וההייטק עדיין נחשב לתחום נחשק וחסר דאגות, שממשיך לגדול ולהתפתח מדי שנה.

כך, למשל, באיגוד לשכות המסחר, מונה ענף המחשבים 110 חברות מתחום התוכנה והחומרה, ו-100 חברות נסחרות בוול-סטריט. נתון זה אינו משקף את גודלו של השוק, המורכב ממאות ואף אלפי חברות.
תחום קטן, דינמיות גבוהה
על אף יחסי הציבור שהענף זוכה להם, משקלו של התחום מתוך כלל המשק קטן (6.7 אחוזים בשנת 1999, שהיוותה את שיא ימי הבועה). מעניין לציין כי על אף מגוון העבודות המרכיבות את התחום, המקצוע הבולט ביותר הוא זה של המתכנתים, כשביקוש גובר נרשם בתחום אבטחת המידע. גם תחום אבטחת האיכות רשם יכולת התבססות לאורך זמן.

מקצועות נוספים נוצרים חדשות לבקרים בשל הדינמיות הגבוהה של ההי-טק והיכולת שלו - כמו גם הצורך - להשתנות ולהתאים עצבו לסביבות עבודה חדשות ולמציאות הטכנולוגית המתפתחת. הצורך הזה יוצר דרישה הולכת וגוברת לעובדים בעלי פוטנציאל גבוה וידע, שיהיו מוכשרים מאד ומיומנים בתחום.
סביבת עבודה צעירה
ההי-טק הישראלי מאופיין בסביבת עבודה משכילה שעיקר העובדים בה הם צעירים בשנות ה-20 וה-30 המוקדמות לחייהם. כמו כן מושך התחום מבוגרים המחפשים לעצמם קריירה שניה. עם זאת, מי שמבקשים להיכנס לתחום צריכים לקחת בחשבון שלתנאים הטובים יש מחיר: העובדים בענף נוטים לעבוד יותר שעות בממוצע מעובדים בענפי תעסוקה אחרים במשק.

ההי-טק הישראלי נחשב חדשני ויצירתי גם מעבר לים, ורעיונות ישראליים נמכרים בסכומים גבוהים לחברות אמריקניות. במקביל, חברות אמריקאיות וחברות זרות אחרות פותחות סניפים בישראל ומקימות פה מרכזי מחקר ופיתוח. ההשקעה הטכנולוגית הוכיחה את עצמה כרווחית לטווח הארוך, וכיום מהווה הייצוא 75% מסך המכירות.
קישורים שימושיים
לימודי מדעי המחשב
פורום מדעי המחשב
לימודי הנדסת תוכנה
לימודי הנדסאים
לימודי מערכות מידע
כל מסלולי הלימוד בתחום
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים