netex יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
הוסף למועדפים יום ש', 24.2.2018, 19:35
חפש
..חיפוש לימודים לפי קטגוריות
הצג הכל הצג מוסדות לימודים הצג מסלולי לימודים הצג מילות חיפוש פופולאריות
כתבות ומאמרים
|
משתחררים
|
תעסוקה
|
פורומים
|
סטודנטים
|
מלגות
|
הכוונה מקצועית
|
סיכויי קבלה
לימודים ראשי
|
ערוץ הבחינות
|
MBA בעולם
|
כתבות ומאמרים
|
וידאו
|
לימודים בחו''ל
|
חוגים
|
פסיכומטרי
|
בגרויות
מקצועות
בחר סוג לימודים
מכינות, בגרות ופסיכומטרי
לימודי תואר ראשון
לימודי תואר שני
הנדסאים
קורסים ולימודי תעודה
סדנאות, פנאי ורוח
לימודים בחו"ל
בחר קטגוריה
בחר תחום לימודים
בחר איזור לימודים
כל האזורים
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים וסביבותיה
מישור החוף והדרום
תל אביב
חיפוש לימודים
    1. חפש
יש לך עדכון חשוב?
רוצה לפרסם כתבה?
יורם מזמין אותך לפרסם כתבות בנושא
השכלה גבוהה לשליחה לחץ כאן
לימודים ראשי  »  משפטנים ישראלים מקבלים כבוד בקרואטיה

משפטנים ישראלים מקבלים כבוד בקרואטיה

30 באוגוסט 2010. מאת: יוני לובלינר, המכללה האקדמית צפת

מרצים מבית הספר למשפטים במכללה האקדמית צפת, נבחרו לתפקידים בכירים במהלך הקונגרס העולמי למשפט רפואי שהתקיים בקרואטיה. במסגרת הקונגרס הוחלט כי מעתה, הפרס היוקרתי ביותר של הארגון העולמי למשפט רפואי יקרא "פרס אמנון כרמי", כאות הוקרה על תרומתו מיוחדת של פרופ' כרמי, דיקן בית הספר למשפטים במכללה האקדמית צפת, לארגון.

הקונגרס העולמי ה-18 למשפט רפואי התקיים בתחילת אוגוסט בזאגרב, קרואטיה, מטעם הארגון העולמי למשפט רפואי, ארגון גג שחברים בו מומחים מרחבי העולם העוסקים ומתעניינים בתחומי המפגש שבין בריאות ומשפט, וכן ארגונים מארצות שונות העוסקים במשפט רפואי.

המרכז הבינלאומי לבריאות, משפט ואתיקה, באוניברסיטת חיפה ארגן משלחת של אנשי מקצוע מישראל, בחסות משותפת של ההסתדרות הרפואית בישראל ובתמיכת לשכת עורכי הדין בישראל.
בין חברי המשלחת היו מומחים בתחום הפסיכיאטריה, פסיכולוגיה, רפואה כללית, קרדיולוגיה, נוירוכירורגיה, אנתרופולוגיה, סיעוד, משפט ועוד.


המשלחת כללה למעלה מ-30 משתתפים, בהם משלחת מבית הספר למשפטים במכללה האקדמית צפת, רובם השתתפו בתכנית המדעית של הקונגרס כמרצים, ראשי מושבים, מנחי סדנאות, שופטים בתחרות סטודנטים ועוד. בין המשתתפים פרופ' אמנון כרמי, עו"ד מוחמד ותד, עו"ד שמואל וולפמן ועו"ד אורן אסמן.

תרומתה המשמעותית של המשלחת צוינה במושב הסיום של הקונגרס בו הודתה נשיאת הקונגרס, פרופ' טורקוביץ', לחברי המשלחת הישראלית על תרומתם הרבה לתכנית המדעית בציינה כי הייתה זו המשלחת הגדולה ביותר מבין כל המשלחות מרחבי העולם וכללה 32 חברים רשומים לקונגרס. לשם השוואה, המשלחת השנייה בגודלה, זו הסינית - כללה 21 חברים.

נוכח גודלה וחשיבותה של המשלחת מישראל, נפגשו חבריה עם נציגי לשכת עורכי הדין, הסתדרות האחיות ואיגוד הפיזיותרפיסטים בקרואטיה. כמו כן, אורגן לחברי המשלחת סיור בבית החולים האוניברסיטאי הגדול בקרואטיה, במהלכו נפגשו חברי המשלחת עם היועץ למנהל בית החולים, רופא קרדיולוג במקצועו, ושוחחו עימו על אתגרים שונים העומדים בפני הרופאים בקרואטיה ובישראל בשדה הקליני, האתי והמשפטי.

במסגרת האסיפה הכללית הודיע נשיא הארגון, פרופ' אמנון כרמי, ראש המרכז הבינ"ל לבריאות משפט ואתיקה, מופקד קתדרת אונסקו לביו אתיקה ודיקן בית הספר למשפטים במכללה האקדמית צפת, על פרישתו מתפקיד הנשיאות ומתפקיד הנציג של ישראל במועצת הנגידים של הארגון העולמי למשפט רפואי.
באותה הזדמנות נמסר על ידי חברי הנהלת הארגון כי כאות הוקרה על תרומתו רבת השנים והמכרעת של פרופ' כרמי לתחום המשפט הרפואי בעולם ולארגון העולמי למשפט רפואי הוחלט כי מעתה הפרס היוקרתי ביותר של הארגון העולמי למשפט רפואי הוא "פרס אמנון כרמי" לתרומה מיוחדת לארגון העולמי למשפט רפואי.

משפטנים ישראלים רבים זכו להכרה ונבחרו לתפקידים ארגוניים שונים במהלך ימי הקונגרס:
ד"ר מוחמד ותד, מרצה בכיר במכללה האקדמית צפת, משרד עו"ד ותד, נציג ציבור במועצת העיתונות בישראל, קיבל על עצמו באופן רשמי ובטקס פרידה חגיגי מפרופ' כרמי את תפקיד העורך הראשי של כתב העת הבינלאומי של הארגון, Medicine and Law, תפקיד אותו מילא פרופ' כרמי במשך 30 שנה.
עו"ד אורן אסמן, מרצה בבית הספר למשפטים במכללה האקדמית צפת וכן באוניברסיטת חיפה, נבחר כנציג ישראל במועצת הנגידים של הארגון וכגזבר הארגון.

עו"ד יונתן דייויס, עורך הבטאון "רפואה ומשפט", ממשרד עו"ד דייויס-קורן נבחר לכהונה נוספת כיו"ר מועצת הנשיאים של הארגון (מועצה הכוללת נציגי ארגונים מרחבי העולם שעוסקים ברפואה ומשפט וכן נציגי גופי מחקר ואקדמיה בתחום).


ד"ר יצחק זיידיס, משנה למנכ"ל של המרכז הרפואי שבא ויו"ר מגמת מנהל מערכות בריאות בחוג לבריאות הציבור באוניברסיטת חיפה, נבחר לתפקיד חבר וועדת ביקורת בארגון.

הקונגרס המחיש בזירה הבינלאומית את היקף העשייה בתחום האקדמי והמקצועי בישראל בכל הנוגע לבריאות, משפט ואתיקה. קשרים ראשוניים וגישושים בדבר שיתופי פעולה אפשריים נוצרו עם נציגים מארצות שונות ברחבי העולם. "כעת נותר לצפות להמשך הפעילות האקדמית והמקצועית בארץ ובעולם של אנשי המקצוע הרבים מישראל שלקחו חלק בקונגרס ושל רבים נוספים שעשויים להצטרף אליהם" מסר עו"ד אסמן.

רוצים ללמוד משפטים? התחיל כאן
פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים